03.12.2018

Udział wzięły 184 osoby, w tym około dwóch tuzinów na rowerach i około czterech tuzinów w wieku poniżej 18 lat. Gratulujemy wszystkim, szczególnie dzieciom w wieku jednocyfrowym, ale dzieciom w wieku 10-79 też! Wszystkich ścigaczy informujemy, że nikt z uczestników nie zdołał ;) przebiec trasy w 90 minut, ale najszybszemu zabrakło tylko 2 minut. Szacun! Chyba tylko w najtrudniejszych miejscach patrzył pod nogi. Najszybsze biegaczki były na mecie tylko kilka chwil później - chwała im! Byliśmy też pod wrażeniem dzielności uczestniczki, która całkiem samotnie i w dziarskim czasie pokonała górską nocną trasę, "bo akurat tym razem nikt ze znajomych się nie wybrał". Nie każdy daje radę samotnie iść w góry w bezksiężycową noc. Dodatkowe brawa mamy dla dzielnej ekipy, która najdłużej delektowała się cichą chłodną nocną przyrodą i w bardzo dobrym humorze wróciła na metę tuż po północy, by upiec sobie kolację na ogniu. Ogniska przypilnowali dla nich dwaj weseli maksymaliści, którzy opędzili po kolei trasę pieszą i rowerową, a około pierwszej w nocy wyruszyli na rowerach w drogę powrotną do Wrocławia. Mini Nocna Masakra!
 

Mapa z trasami:
MNM2018.tif (31 MB, 600 dpi A4)
MNM2018.png (4 MB, 150 dpi A4)
 

Zdjęcia Dominika na Google:
photos.app.goo.gl/kJBBDAgHeqVNbomg8
 

Krótki film ze startu: start.mp4 (0,4 MB)
 

Dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok, a może wcześniej!
 

01.12.2018

To już dziś!
Procedura przed startem:
Przyjeżdżacie około 17:00, obok biura rajdu bierzecie po jednej karcie startowej na osobę i wpisujecie do prawego odcinka karty imię i nazwisko oraz telefon do siebie lub opiekuna (przykład tutaj). Dopiero z tak wypełnioną kartą startową idziecie do biura rajdu, gdzie wpłacacie odliczone dyszki i/lub piątki i oddajecie biuru prawy odcinek karty, a otrzymujecie mapę z trasami (piesza i rowerowa na jednej kartce A4, skala 1:20k). Potem czekacie na odprawę przedstartową o godz. 17:50, wykorzystując kilka wolnych chwil na zapoznanie się z mapą oraz na sprawdzenie po raz któryś tam działania oświetlenia i zawiązania butów.
Najważniejsza czynność na mecie:
Na mecie oddajcie biuru rajdu mały odcinek z karty, ten z samym numerem. Chcemy wiedzieć około 23:00, kto już wrócił, a kto jeszcze nie, a około 23:30 zaczynamy dzwonić.
Telefon do bazy: 519 366 084

 

30.11.2018

Trasa piesza: 12 km, 300 m podejść.

Trasa rowerowa: 20 km, 440 m podjazdów.
 

Na każdej z tras będzie 14 punktów kontrolnych. Kolejność docierania do punktów jest dowolna, można też sobie niektóre pominąć. Pokonywanie każdej z tras w kolejności punktów od 1 do 14 będzie przyjemniejsze niż w kolejności od 14 do 1.
 

W bazie na parkingu południowym postawimy dwie przenośne toalety. Obiecano nam prąd, więc po powrocie z tras mamy szanse na wrzątek. Przy czajnikach będzie herbata, cukier i papierowe kubki, ale kto może, niech ma własny kubek turystyczny, żeby zmniejszyć swój udział w produkcji śmieci. Będzie ognisko, ale wszystko do upieczenia na ogniu każdy musi sobie przywieźć sam.
 

Start wspólny robimy o 18:00 i na nikogo nie czekamy, więc przybywajcie około 17:00 i starajcie się zameldować w biurze rajdu najpóźniej o 17:30. Jak się spóźnicie, to oczywiście też Was radośnie wyprawimy na wybraną przez Was trasę, ale wspólne gromadne ruszenie w ciemną puszczę ma swój urok, więc warto przyjechać na imprezę z zapasem czasowym.
 

Pamiętajcie o bezpieczeństwie! Ono jest najważniejsze - zarówno w czasie dojazdu i powrotu z imprezy, jak na trasach.
 

26.11.2018

Ważne o trasie pieszej:
Będą prawdziwe góry i duże śliskie kamienie pod liśćmi. Dlatego buty piechurów, zwłaszcza najmłodszych, muszą osłaniać i "trzymać" kostkę. Bardzo odradzamy wszelkie półbuty!

Ważne o trasie rowerowej:
Większość czasu jazdy, to będą łagodne, ale bardzo długie podjazdy terenowymi kamienistymi drogami. Całą trasę mamy przejechaną na średnim blacie, na oponach 1.75" i bez żadnej amortyzacji, ale lepiej jechać z amortyzowanym widelcem i grubszymi oponami. Oczywiście nocna jazda terenowa na rowerze wymaga bardzo dobrego oświetlenia!

Ważne o bazie i terenie:
W bazie rajdu nie będzie żadnych pomieszczeń ze ścianami i prawie żadnego zadaszenia. Będzie ognisko, ale czy będzie prąd do gotowania wrzątku na herbatę, potwierdzimy dopiero w przeddzień rajdu. Na trasach nie ma już śniegu z zeszłego tygodnia, ale może jeszcze wróci. Ideałem byłyby 2 cm śniegu i 3 stopnie mrozu :)
 

24.11.2018

Plakat imprezy jest tutaj (PDF, 360 KB).
Dobrze się prezentuje na większości lodówek :)
 

21.11.2018

13. Mini Nocna Masakra - robimy!
Termin: 01.12.2018.
Miejsce: Przełęcz Tąpadła - polana ogniskowa.
Formularz zgłoszeń działa - zapraszamy!